2021-2022 Güz Dönemi Ders Programı

T.C.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK GÜZEL SANATLAR BÖLÜM BAŞKANLIĞI

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI

Sır DersKodu Dersin Adı Görevli Öğretim Elemanı Dersin Yeri Günü-Saati
1 GSB 101 Türk Klasik Müziği Bilgileri ve Koro     KAPALI
2 GSB 103 Türk Halk Müziği Bilgileri ve Koro Ücr. Öğr.Gör. Altan  DOĞANBAŞ GSF Müzik Böl. 3 Nolu Sınıf Salı             16:50-17:40
3 GSB 105 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Kanun) Ücr. Öğr. Gör. Deniz ERTÜRK İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
4 GSB107 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Ud) Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÇAY İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
5 GSB 109 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Bağlama) Ücr. Öğr. Gör. M. Nihat ALTINDİŞ İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
6 GSB 111 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Yan Flüt) Ücr. Öğr. Gör. Büşra KÖK İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
7 GSB 113 Dans Eğitimi     KAPALI
8 GSB 115 Heykel Atölye (Modelaj)     KAPALI
9 GSB 117 Seramik Atölye Dr Öğr. Üyesi Nizam Orçun ÖNAL GSF Heykel Bölümü Perşembe   16:50-17:40
10 GSB 119 Grafik Tasarımı     KAPALI
11 GSB 121 Web Grafikleri ve Web Tasarımı     KAPALI
12 GSB 123 3 Boyutlu Animasyon     KAPALI
13 GSB 125 3D Studıo Max ile 3 Boyutlu Mod.     KAPALI
14 GSB 127 İllüstrasyon     KAPALI
15 GSB 129 Tıbbi Resim     KAPALI
16 GSB 131 Karakalem Portre

 

Öğr. Gör. T.  Ferit HİDAYETOĞLU Akıllı Sınıf 1. Grup

Akıllı Sınıf 2. Grup

Çarşamba   13:30-14:20

Çarşamba   15:10-16:00

17 GSB 133 Dijital Fotoğrafçılık Yöntem ve Uyg.     KAPALI
18 GSB 135 Photoshop Programı ile Boyama ve Çizim  Yönt. Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Çarşamba   13:30-14:20
19 GSB137 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Piyano) Ücr. Öğr. Gör. Serkan Nihat ATEŞ

Ücr. Öğr. Gör. İstemi Furkan YUR

İlgili Öğr. Elm. Odası

İlgili Öğr. Elm. Odası

09.00-17:40 *

09.00-17:40 *

20 GSB139 Hüsn-ü Hat     KAPALI
21 GSB141 Özgün Baskı Resim Teknikleri-Gravür     KAPALI
22 GSB143 Temel Sanat Eğitimi Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR Hüsnü Hat Sınıfı Salı            16:50-17:40
23 GSB145 Sulu Boya Resim Teknikleri Öğr. Gör. Necile TOKGÖZ Hüsnü Hat Sınıfı Pazartesi    10:40-11:30
24 GSB147 Moda Tasarımı     KAPALI
25 GSB149 Temel Grafik Tasarım Uygulamaları     KAPALI
26 GSB151 Etkili ve Güzel Konuşma-Diksiyon Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Salı            13:30-14:20
27 GSB153 Yağlı Boya Resim Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR Hüsnü Hat Sınıfı Salı            15:10-16:00
28 GSB155 Tasavvuf Müziği     KAPALI
29 GSB 157 Geleneksel Türk Sanatı ve Estetiği Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH Hüsnü Hat Sınıfı Çarşamba   15:10-16:00
30 GSB 159 Kültür ve Sanat Yorumlamaları Ücr. Öğr. Gör. Gamze ŞEKER Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe   13:30-14:20
31 GSB 161 Dünya Kültür ve Mitolojileri Ücr. Öğr. Gör. Kemal DURMAZ Akıllı Sınıf Salı             13:30-14:20
32 GSB 163 Ebru Sanatına Giriş Öğr. Gör. Caner ŞAHİN Ebru Sınıfı Salı             13:30-14:20

Salı             15:10-16:00

33 GSB 165 Sanat ve Çevre Ücr. Öğr. Gör. Kemal DURMAZ Akıllı Sınıf Salı             15:10-16:00
34 GSB 167 Sanatın Dili Ücr. Öğr. Gör. Gamze ŞEKER Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe   15:10-16:00
35 GSB 169 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Keman)     KAPALI
36 GSB 171 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Klasik Gitar) Ücr. Öğr. Gör. Kübra Nur OCAK ŞIRAYDER İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
37 GSB 173 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Ney) Ücr. Öğr. Gör. Erkan SEZER İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
38 GSB 175 Türk Resim ve Heykel Tarihi Öğr. Gör. Necile TOKGÖZ Hüsnü Hat Sınıfı Salı            10:40-11:30
39 GSB 177 19. Yüzyıl ve Sonrası Avrupa Sanatı Ücr. Öğr. Gör. Gamze ŞEKER Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe   16:50-17:40
40 GSB 179 Tezhip     KAPALI
41 GSB 181 Türk Halk Dansları Ücr. Öğr. Gör. Gülşah DİNSANCAK Dans Eğitim Sınıfı 1. Gr.

Dans Eğitim Sınıfı 2. Gr.

Cuma          15:10-16:00

Cuma          16:50-17:40

42 GSB 183 Takı Tasarımı Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR Hüsnü Hat Sınıfı Salı              13:30-14:20
43 GSB 185 Karikatür Ücr. Öğr. Gör. Volkan LAFÇI Akıllı Sınıf Perşembe     13:30-14:20
44 GSB 187 Drama Ücr. Öğr. Gör. Volkan LAFÇI Akıllı Sınıf Perşembe     15:10-16:00
45 GSB 189 Minyatür     KAPALI
46 GSB 191 Osmanlı Türkçesi (İmla)     KAPALI
47 GSB 193 Osmanlı Türkçesinde Kolay Metinler     KAPALI
48 GSB 195 Osmanlı Türkçesinde Arşiv (Edebi Metinler)     KAPALI
49 GSB 197 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Şan)     KAPALI
50 GSB 199 Popüler Kültür, İletişim ve Sanat     KAPALI
51 GSB 201 İletişim     KAPALI
52 GBS 203 Video Kurgu (Dijital Kurgu) Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı               10:40-11:30
53 GBS 205 Film Yapım Yönetim     KAPALI
54 GBS 207 Senaryo Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı               15:10-16:00
55 GBS 209 Sinemada Ses ve Müzik Öğr. Gör. Şirvan GÜNERİ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Pazartesi       15:10-16:00
56 GBS 211 Kısa Film Öğr. Gör. Şirvan GÜNERİ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Çarşamba      15:10-16:00
57 GBS 213 Kısa Film Uygulamaları     KAPALI
58 GBS 215 Uygulamalı Fotoğrafçılık Öğr. Gör. Uğur AYDIN Fotoğrafçılık Sınıfı Çarşamba     13:30-14:20
59 GBS 217 Kamera Aydınlatma ve Görüntü Yönetmenliği     KAPALI
60 GBS 219 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Tanbur) Ücr. Öğr. Gör. Aykut ŞAHİN İlgili Öğr. Elm. Odası 09.00-17:40 *
61 GBS 221 Tiyatro Eğitimi Ücr. Öğr. Gör. Volkan LAFÇI Dans Sınıfı Perşembe      16:50-17:40
62 GBS 223 Sanat Terapileri     KAPALI
63 GBS 225 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Klasik Kemençe)     KAPALI
64 GBS 227 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Kabak Kemane)     KAPALI
65 GBS 229 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Violonsel)     KAPALI
66 GSB 231 Çini Sanatı     KAPALI
67 GSB 233 Geleneksel Türk Desenleri Öğr. Gör. Caner ŞAHİN Akıllı Sınıf Salı               10:40-11:30
68 GSB 235 Geleneksel Kağıt Boyama Tenk. ve Murakka     KAPALI
69 GSB 237 Yoga ve Yaratıcı Beden Dr Öğr. Üyesi Nizam Orçun ÖNAL Online Çarşamba    16:50-17:40
70 GSB 239 Geleneksel Kağıt Süsleme Sanatları     KAPALI
71 GSB 241 Türk Süsleme Motifleri     KAPALI
72 GSB 243 Sinema Dramaturjisi Öğr. Gör. Özcan GÜRBÜZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Pazartesi     10:40-11:30
73 GSB 245 Belgesel Sinema Öğr. Gör. Özcan GÜRBÜZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Pazartesi     13:30-14:20
74 GSB 247 Temel Fotoğrafçılık Öğr. Gör. Mustafa YILMAZ GSF Resim Bölümü Salı              16:50-17:40
75 GSB 249 Uygulamalı Serigrafi Baskı Öğr. Gör. Mustafa YILMAZ GSF Resim Bölümü Çarşamba    16:50-17:40
76 GSB 251 Gönüllülük Çalışmaları     KAPALI
77 GSB 253 Türk Mitolojisi Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA Online Pazartesi      16:50-17:40
78 GSB 255 Anadolu Motiflerinin Heykelde uygulamaları     KAPALI
79 GSB 257 Dünya Heykel Tarihi     KAPALI
80 GSB 259 Anadolu Kültür ve Medeniyetinin Sanata Yansm Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA Online Salı              16:50-17:40
81 GSB 261 Anadolu Motiflerinin Çinide Uygulamaları     KAPALI
82 GSB 263 Türk Sanatları İkonagrafisi ve Çözümlemeleri     KAPALI
83 GSB 265 Çağdaş Türk Sanatı Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA Online Çarşamba     16:50-17:40
84 GSB 267 Anadolu Motiflerinin Resimde Uygulamaları     KAPALI
85 GSB 269 Türk Çini Sanatı Tarihi ve Uygulamaları     KAPALI
86 GSB 271 Dünya Sanat Tarihi Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA Online Perşembe    16:50-17:40
87 GSB 273 Anadolu Motiflerinin Mozaikte Uygulamaları     KAPALI
88 GSB 275 Sanat ve Estetik     KAPALI
89 GSB 277 Geleneksel Türk Sanatında Anlam ve Sembol Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA Online Cuma          16:50-17:40
90 GSB 279 Mitoloji ve İkonografi     KAPALI
91 GSB 281 Anadolu Motiflerinin Tekstilde Uygulamaları     KAPALI
92 GSB 283 Hızlı Okuma ve Anlama Eğitimi     KAPALI
93 GSB 285 Kariyer Planlama Dr. Kerem BOZDOĞAN Online Pazartesi     15.10
94 GSB 287 Göstergebilim Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Perşembe    10:40-11:30
95 GSB 289 Sinema Tv Çalışmaları ve Kriminoloji Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Perşembe    13:30-14:20
96 GSB 291 Yeni Medya Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Çarşamba    13:30-14:20

 

 *Bireysel Çalgı Öğrenimi dersleri birebir işlenen dersler grubunda olduğundan, ders yerleşimi öğretim elemanı ve öğrencinin uygun olduğu 09.00-18.15 saatleri arasında toplam  iki ders saati (35 dk. ders 15 dk. ara) olarak uygun alanlara yerleştirilir . Normal dersler 09:00’dan başlayark 35 dk ders 15 dk ara şeklinde uygulanacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ Öğr. Gör. Nihâl ŞENGÜN E.Ü. Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Bşk. Adres: Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Tlf: 0 352 207 66 66 / 34173

e-posta: nsengun@erciyes.edu.tr & gsbbaskan@erciyes.edu.tr  Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı Şef Aziz ERCÖMERT   Tlf: 0 352 207 66 66 /  12128