2022-2023 Güz Dönemi Ders Programı

T.C.

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜK GÜZEL SANATLAR BÖLÜM BAŞKANLIĞI

2022-2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ DERS PROGRAMI

Sır DersKodu Dersin Adı Görevli Öğretim Elemanı Dersin Yeri Günü-Başlama Saati
1 GSB 101 Türk Klasik Müziği Bilgileri ve Koro KAPALI
2 GSB 103 Türk Halk Müziği Bilgileri ve Koro Ücr. Öğr.Gör. Altan  DOĞANBAŞ GSF Müzik Böl. 3 Nolu Sınıf Salı             16:30-17:30
3 GSB 105 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Kanun) Ücr. Öğr. Gör. Deniz ERTÜRK İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
4 GSB107 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Ud) Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÇAY İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
5 GSB 109 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Bağlama) Ücr. Öğr. Gör. M. Nihat ALTINDİŞ İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
6 GSB 111 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Yan Flüt) Ücr. Öğr. Gör. Büşra KÖK İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
7 GSB 113 Dans Eğitimi KAPALI
8 GSB 115 Heykel Atölye (Modelaj) KAPALI
9 GSB 117 Seramik Atölye KAPALI
10 GSB 119 Grafik Tasarımı KAPALI
11 GSB 121 Web Grafikleri ve Web Tasarımı KAPALI
12 GSB 123 3 Boyutlu Animasyon KAPALI
13 GSB 125 3D Studıo Max ile 3 Boyutlu Mod. KAPALI
14 GSB 127 İllüstrasyon Öğr. Gör. T.  Ferit HİDAYETOĞLU GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Salı           13:30-14:30
15 GSB 129 Tıbbi Resim KAPALI
16 GSB 131 Karakalem Portre Öğr. Gör. T.  Ferit HİDAYETOĞLU GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf 1. Grup

GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf 2. Grup

GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf 3. Grup

Pazartesi   13:30-14:30

Pazartesi   15:30-16:30

Pazartesi   17:30-18:30

17 GSB 133 Dijital Fotoğrafçılık Yöntem ve Uyg. KAPALI
18 GSB 135 Photoshop Programı ile Boyama ve Çizim  Yönt. Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı           13:30-14:30
19 GSB137 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Piyano) Ücr. Öğr. Gör. Serkan Nihat ATEŞ

Ücr. Öğr. Gör. İstemi Furkan YUR

İlgili Öğr. Elm. Odası

İlgili Öğr. Elm. Odası

08:30-18:20 *

08:30-18:20 *

20 GSB139 Hüsn-ü Hat Ücr. Öğr. Gör. Yusuf Şükrü ŞAFAK GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı 1. Grup

GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı 2. Grup

GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı 3. Grup

Salı           10:30-11:30

Salı           13:30-14:30

Salı           15:30-16:30

21 GSB141 Özgün Baskı Resim Teknikleri-Gravür Öğr. Gör. Necile TOKGÖZ GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Pazartesi    10:30-11:30
22 GSB143 Temel Sanat Eğitimi Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe    10:30-11:30
23 GSB145 Sulu Boya Resim Teknikleri Öğr. Gör. Necile TOKGÖZ GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Pazartesi    13:30-14:30
24 GSB147 Moda Tasarımı KAPALI
25 GSB149 Temel Grafik Tasarım Uygulamaları KAPALI
26 GSB151 Etkili ve Güzel Konuşma-Diksiyon Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. R120  1.Grp (20 Kişi)

GSF Resim Böl. R120  2.Grp (20 Kişi)

Salı            15:30-16:30

Perşembe   15:30-16:30

27 GSB153 Yağlı Boya Resim Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe    13:30-14:30
28 GSB155 Tasavvuf Müziği KAPALI
29 GSB 157 Geleneksel Türk Sanatı ve Estetiği Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH GSF-Resim Böl Derslik IX /R227 Salı             13:30-14:30
30 GSB 159 Kültür ve Sanat Yorumlamaları Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Salı             10:30-11:30
31 GSB 161 Dünya Kültür ve Mitolojileri Ücr. Öğr. Gör. Kemal DURMAZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Perşembe    13:30-14:30
32 GSB 163 Ebru Sanatına Giriş Dr. Öğr. Üyesi Caner ŞAHİN GSF Müzik Böl. Ebru Sınıfı Salı             13:30-14:30

Salı             15:30-16:30

33 GSB 165 Sanat ve Çevre Ücr. Öğr. Gör. Kemal DURMAZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Perşembe    15:30-16:30
34 GSB 167 Sanatın Dili Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH GSF-Resim Böl Derslik IX /R227 Çarşamba    13:30-14:30
35 GSB 169 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Keman) KAPALI
36 GSB 171 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Klasik Gitar) Ücr. Öğr. Gör. Ali Özgür AKBULUT İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
37 GSB 173 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Ney) Ücr. Öğr. Gör. Erkan SEZER İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
38 GSB 175 Türk Resim ve Heykel Tarihi KAPALI
39 GSB 177 19. Yüzyıl ve Sonrası Avrupa Sanatı Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Salı             08:30-09:30
40 GSB 179 Tezhip KAPALI
41 GSB 181 Türk Halk Dansları Ücr. Öğr. Gör. Gülşah YILDIRIM GSF Müzik Böl. Dans Eğt Sınıfı 1. Gr.

GSF Müzik Böl. Dans Eğt Sınıfı 2. Gr.

Perşembe    17:30-18:30

Cuma          17:30-18:30

42 GSB 183 Takı Tasarımı Ücr. Öğr. Gör. Yasemin ÇINAR GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Perşembe    15:30-16:30
43 GSB 185 Karikatür Öğr. Gör. T.  Ferit HİDAYETOĞLU GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Salı             15:30-16:30
44 GSB 187 Drama Ücr. Öğr. Gör. Birkan ALTUN GSF Müzik Böl. Dans Eğitim Sınıfı Perşembe     15:30-16:30
45 GSB 189 Minyatür Dr. Öğr. Üyesi Caner ŞAHİN GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Çarşamba    13:30-14:30
46 GSB 191 Osmanlı Türkçesi (İmla) Ücr. Öğr. Gör. Yusuf Şükrü ŞAFAK GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Çarşamba    13:30-14:30
47 GSB 193 Osmanlı Türkçesinde Kolay Metinler Ücr. Öğr. Gör. Yusuf Şükrü ŞAFAK GSF Müzik Böl. Hüsnü Hat Sınıfı Çarşamba    10:30-11:30
48 GSB 195 Osmanlı Türkçesinde Arşiv (Edebi Metinler) KAPALI
49 GSB 197 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Şan) KAPALI
50 GSB 199 Popüler Kültür, İletişim ve Sanat Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Salı               13:30-14:30
51 GSB 201 İletişim Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Salı               10:30-11:30
52 GBS 203 Video Kurgu (Dijital Kurgu) Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı               10:30-11:30
53 GBS 205 Film Yapım Yönetim KAPALI
54 GBS 207 Senaryo Öğr. Gör. Yüksel YILMAZ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı               15:30-16:30
55 GBS 209 Sinemada Ses ve Müzik Öğr. Gör. Şirvan GÜNERİ İlgili Öğr. Elm. Odası Salı               15:30-16:30
56 GBS 211 Kısa Film Öğr. Gör. Şirvan GÜNERİ İlgili Öğr. Elm. Odası Çarşamba     13:30-14:30
57 GBS 213 Kısa Film Uygulamaları KAPALI
58 GBS 215 Uygulamalı Fotoğrafçılık Öğr. Gör. Uğur AYDIN GSF Müzik Böl.  Fot. Snf 1. Grp

GSF Müzik Böl.  Fot. Snf 1. Grp

Çarşamba     15:30-16:30

Perşembe     15:30-16:30

59 GBS 217 Kamera Aydınlatma ve Görüntü Yönetmenliği KAPALI
60 GBS 219 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Tanbur) Ücr. Öğr. Gör. Aykut ŞAHİN İlgili Öğr. Elm. Odası 08:30-18:20 *
61 GBS 221 Tiyatro Eğitimi Ücr. Öğr. Gör. Birkan ALTUN GSF Müzik Böl. Dans Eğitim Sınıfı Perşembe     13:30-14:30
62 GBS 223 Sanat Terapileri Prof. Dr Aygül AYKUT GSF Müzik Böl. Dans Eğitim Sınıfı Cuma           10:30-11:30
63 GBS 225 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Klasik Kemençe) KAPALI
64 GBS 227 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Kabak Kemane) KAPALI
65 GBS 229 Bireysel Çalgı Öğrenimi (Violonsel) KAPALI
66 GSB 231 Çini Sanatı Dr. Öğr. Üyesi Caner ŞAHİN GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Çarşamba    15:30-16:30
67 GSB 233 Geleneksel Türk Desenleri KAPALI
68 GSB 235 Geleneksel Kağıt Boyama Tenk. ve Murakka KAPALI
69 GSB 237 Yoga ve Yaratıcı Beden KAPALI
70 GSB 239 Geleneksel Kağıt Süsleme Sanatları KAPALI
71 GSB 241 Türk Süsleme Motifleri Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Pazartesi      13:30-14:30
72 GSB 243 Sinema Dramaturjisi Öğr. Gör. Özcan GÜRBÜZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Pazartesi      15:30-16:30
73 GSB 245 Belgesel Sinema Kültürü Öğr. Gör. Özcan GÜRBÜZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Çarşamba    15:30-16:30
74 GSB 247 Temel Fotoğrafçılık Öğr. Gör. Mustafa YILMAZ GSF Resim Böl. Z Kat Seriğ. Atl. Salı              17:30-18:30
75 GSB 249 Uygulamalı Serigrafi Baskı Öğr. Gör. Mustafa YILMAZ GSF Resim Böl. Z Kat Seriğ. Atl. Çarşamba    17:30-18:30
76 GSB 251 Gönüllülük Çalışmaları Doç. Dr Ali KORKMAZ GSF Müzik Bölm. Stüdyo Sınıfı Çarşamba    10:30-11:30
77 GSB 253 Türk Mitolojisi Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Dekanlık Kon. Saln Salı               13:30-14:30
78 GSB 255 Anadolu Motiflerinin Heykelde uygulamaları KAPALI
79 GSB 257 Dünya Heykel Tarihi KAPALI
80 GSB 259 Anadolu Kültür ve Medeniyetinin Sanata Yansm Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Çarşamba     13:30-14:30
81 GSB 261 Anadolu Motiflerinin Çinide Uygulamaları KAPALI
82 GSB 263 Türk Sanatları İkonagrafisi ve Çözümlemeleri KAPALI
83 GSB 265 Çağdaş Türk Sanatı Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Cuma          13:30-14:30
84 GSB 267 Anadolu Motiflerinin Resimde Uygulamaları Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Perşembe    15:30-16:30
85 GSB 269 Türk Çini Sanatı Tarihi ve Uygulamaları Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Pazartesi      15:30-16:30
86 GSB 271 Dünya Sanat Tarihi Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH GSF-Resim Böl Derslik IX /R227 Salı              15:30-16:30
87 GSB 273 Anadolu Motiflerinin Mozaikte Uygulamaları KAPALI
88 GSB 275 Sanat ve Estetik KAPALI
89 GSB 277 Geleneksel Türk Sanatında Anlam ve Sembol Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Çarşamba    15:30-16:30
90 GSB 279 Mitoloji ve İkonografi Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Dekanlık Kon. Saln Salı               15:30-16:30
91 GSB 281 Anadolu Motiflerinin Tekstilde Uygulamaları Ücr. Öğr. Gör. Hakan ERKAYA GSF-Resim Böl Derslik Vıı /R121 Perşembe    13:30-14:30
92 GSB 283 Hızlı Okuma ve Anlama Eğitimi Doç. Dr Ali KORKMAZ GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı Salı              10:30-11:30
93 GSB 285 Kariyer Planlama Ücr. Öğr. Gör. Şirin ÖZKAYA GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı 1 Grup

GSF Müzik Böl. Stüdyo Sınıfı 2 Grup

Pazartesi     13:30

Pazartesi     14:30

94 GSB 287 Göstergebilim Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Perşembe    10:30-11:30
95 GSB 289 Sinema Tv Çalışmaları ve Kriminoloji Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Perşembe    13:30-14:30
96 GSB 291 Yeni Medya Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI GSF Resim Böl. 1. Kat Sın. R120 Çarşamba    13:30-14:30
97 GSB 293 Türk Sanatı Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH GSF-Resim Böl Derslik IX /R227 Perşembe    13:30-14:30
98 GSB 295 İslam Öncesi Türk Sanatı Öğr. Gör. İsmail ARGUNŞAH GSF-Resim Böl Derslik IX /R227 Perşembe    15:30-16:30
99 GSB 297 Vitray Uygulamaları KAPALI
100 GSB 299 Cam Altı Boyama Uygulamaları Ücr. Doç. Dr. Ayşenur Ceren ASMAZ GSF Müzik Böl. Akıllı Sınıf Salı              17:30-18:30
101 GSB 301 Cam Mozaik Uygulamaları KAPALI
102 GSB 303 Kişilik Gelişim Evreleri Ve Terapi Yöntemleri Öğr. Gör. Mehpare YAĞLICI Stüdyo Sınıfı/Dans Eğitim Sınıfı Pazartesi     15:30-16:30
103 GSB 305 Mimari Taş Oymacılığı Ücr. Öğr. Gör. Ozan KARABUDAK Heykel Bölümü Cuma          15:30-16:30

*Bireysel Çalgı Öğrenimi dersleri birebir işlenen dersler grubunda olduğundan, ders yerleşimi öğretim elemanı ve öğrencinin uygun olduğu 08:30-18:20 saatleri arasında toplam  iki ders saati (50 dk. ders 10 dk. ara) olarak uygun alanlara yerleştirilir . Normal dersler 08:30’dan başlayacak 50 dk ders 10 dk ara şeklinde uygulanacaktır.

Piyano, Tanbur ve Kanun dışındaki enstrumanları öğrenci kendi temin edecektir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ Öğr. Gör. Nihâl ŞENGÜN E.Ü. Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Bşk. Adres: Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Tlf: 0 352 207 66 66 / 34173

e-posta: nsengun@erciyes.edu.tr & gsbbaskan@erciyes.edu.tr  Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı Şef Aziz ERCÖMERT   Tlf: 0 352 207 66 66 /  12128